Tekst tekst tekst

Autor wystaw  Bogdan Wawrzyńczyk

Urodzony w  Świerzawie koło Złotoryi. Z zawodu pedagog, dydaktyk, manager.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Francuskiego Instytutu Zarządzania w Warszawie. Edukator i Promotor Polski. Podróżnik. Humanista. Założył wydawnictwo BBW Media, a później Pro Polonia. Rozpoczął pracę od promocji polskiej gospodarki – w latach 1997 – 2007r. zorganizował 10 kongresów gospodarczych oraz 2 ogólnopolskie konferencje, w tym w 2003 r. „Wizerunek promocyjny Polski” . Jest autorem  5 książek m.in.: „Leksykon Powiatów Polski – geografia, przyroda, historia, kultura, gospodarka i turystyka”, który posłużył jako pretekst do dwuletniej działalności edukacyjnej w USA i  promocji wiedzy o Polsce wśród  amerykańskiej Polonii. Za swoją działalność edukacyjną otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi ( 2004).

Był autorem audycji radiowych w  RMF-FM i POLVISION. Często zapraszamy do mediów dzieli się  ciągle nowymi odkryciami z naszego kraju.

Od 2011r. organizuje wystawy edukacyjno-promocyjne prezentujące geograficzne, przyrodnicze, historyczne, kulturowe, gopsodarcze i turystyczne NAJ  Polski.

W nieustannej podróży po Polsce ze swoimi - jak mówi - dwoma kumplami, owczarkami pasterskimi - Benem i Hektorem. W ciągu 6 lat odwiedził osobiście w Polsce ponad 1000 gmin.

W 18 edycjach autorskich wystaw pt. „Polska NAJ” zaprezentował ze swoimi zespołem we współpracy z Samorządami i branżą turystyczną  250 gmin i 60 miejsc w Polsce, a to dopiero początek działalności edukacyjno-promocyjnej pod wspólnym tytułem „POLSKA NAJ”.

Zespół

Tworzą ludzie z pasją.

Współpracujemy ze znakomitymi artystami, fotografikami – grafikami: Krzysztof Demianiuk, Filip Zapolski, Remigiusz Kacprzak, Konrad Rogoziński, Krzysztof  Kubiesa, Piotr Stępniewski, Katarzyna Sołtys, Grażyna Klechniowska, Piotr Trusik, Agnieszka Winiarska.

Nad całością czuwa współorganizator i producent wystaw Agnieszka Pietruszka - postać mediów, animatorka kultury, podróżniczka, a prywatnie poetka. Oprawą elektroniczną i społecznościową zajmują się najmłodsi – Zuzanna Kamińska i Kuba Tien.

Z przyjemnością spotykamy się przy rozpoczęciu kolejnego, nowego projektu, by po raz kolejny stwierdzić, że znowu coś odkryliśmy.